БО «Благодійний Фонд
імені Шолом-Алейхема»
Одеські майси в Києві (Щоб ти так жив!)
Віртуальна виставка живопису Альберта–Лейзера Фельдмана
«На створення виставки мене надихнули поїздки до Одеси, розмови.
Коли говориш чи думаєш про Одесу, тут же спливають картини єврейського побуту та гумору. А, коли говориш про євреїв, то, чомусь, завжди другим словом згадується Одеса. Ось так тісно пов'язані Одеса, гумор і євреї.
Одеса - одне з небагатьох міст колишнього Союзу, де євреї жили громадою, спілкувалися між собою, разом проживали радісні та складні сторінки життя. Напевно, саме тому вони залишили після себе такий значущий пласт культури, побуту, мистецтва. І виставка «Одеські Майсам в Києві» складається, по суті, з картин-анекдотів, зі зліпків побуту з усім його гумором та особливостями. Адже друга назва виставки «Щоб ти так жив» - це рефрен одеських анекдотів. Я хотів показати вічний, дуже гострий одеський гумор, який став основою одеських анекдотів. Мені дуже хотілося, щоб зникаючий образ єврейської Одеси залишився на полотнах, в маслі..»

Так описує ідею виставку автор - Альберт-Лейзер Фельдман.
Виставка триває у Музеї Шолом-Алейхема, з 1 по 22 жовтня 2020 року.
Довідка
Альберт-Лейзер Фельдман - ізраїльський та український художник, громадський діяч, доктор психології, засновник Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр.
Лікар та психолог за освітою, протягом останніх років професійно займається живописом. Член ізраїльського та Національного українського союзу художників.
Особливістю творчості Альберт-Лейзера Фельдмана є здатність поєднувати мистецтво та професійну діяльність.
Живопис Альберт-Лейзера Фельдмана - це характерні портрети, емоційні пейзажі, жанрові сцени, соковиті натюрморти. Живописна манера - різноманітна та часом несподівана. Темою його творів є переважно релігійне життя єврейського народу. До переліку робіт автора входять групові та персональні виставки в музеях та галереях України. Картини зберігаються в приватних і музейних колекціях (Музей Шолом-Алейхема, Музей Історії Києва, Національний музей «Київська картинна галерея», Ізраїльський культурний центр (Київ).
Made on
Tilda